Wiatrówka Hatsan (MOD 55S)

Wiatrówka Hatsan (MOD 55S)
stalowa
Ready to ship in days
159,50 €
159.50 / 1
In stock
Add to a wishlist
FULL DESCRIPTION

 Wiatrówka karabin Hatsan - MOD 55
Hatsan MOD 55 - nowoczesny model wiatrówki łamanej o sprawdzonej konstrukcji i wysokiej jakości wykonania. Proste i trwałe rozwiązania techniczne zastosowane w wiatrówce decydują o tym iż jest to produkt wysoce bezawaryjny pozwalający się cieszyć długim bezobsługowym użytkowaniem.

Osada - wykonana z drewna bukowego. Ryflowanie na chwycie pistoletowym oraz w środkowej części łoża zapewnia pewność chwytu oraz spełnia funkcje ozdobne. Na kolbie znajduję się wyprofilowana poduszka policzkowa typu monte carlo ułatwiająca złożenie się do strzału jak i celowanie. Kolbę przystosowano dla osób prawo jak i leworęcznych. Gumowa stopka na końcu kolby absorbuję energię odrzutu po oddanym strzale.


Szyna montażowa - wiatrówka posiada szynę montażową 11 mm pozwalającą na montaż dowolnego celownika optycznego. Dodatkowo szyna posiada stoper absorbujący odrzut po oddanym strzale zapobiegający przemieszczaniu się celownika optycznego wzdłuż szyny oraz jego rozkalibrowaniu.  

Automatyczny bezpiecznik - umieszczony w tylnej części cylindra wiatrówki chroni przed oddaniem niekontrolowanego strzału. Każdorazowe naciągnięcie sprężyny wiatrówki powoduje automatyczne jego zadziałanie. 


Bezpieczeństwo - wiatrówka Hatsan 55 STG zawiera wiele unikalnych rozwiązań poprawiających komfort oraz bezpieczeństwo podczas użytkowania:

SaS™ (Shock Absorber System)  - system absorbcji wstrząsów, osłabia odrzut jaki powstaje podczas wystrzału w karabinach sprężynowych. SaS™ wydłuża trwałość wiatrówki oraz redukuje niekorzystne działanie na zamontowany celownik optyczny.        

Quattro Trigger - dwustopniowy regulowany mechanizm spustowy (regulacja siły nacisku jak i długości spustu). Umożliwia zindywidualizowanie charakterystyki spustu do wymagań użytkownika poprawiając tym samym celność jak i łatwość oddania strzału.

Anti Bear-Trap Safety - zabezpieczenie przed przedwczesnym zwolnieniem sprężyny podczas jej naciągania, chroniąc tym samym przed ewentualnymi urazami dłoni lub palców.

TruGlo - światłowodowe przyrządy celownicze z kontrastowymi kolorami włókien szklanych pozwalają na precyzyjne oddanie strzału również przy słabym oświetleniu. Muszka - czerwona, szczerbinka - zielona posiada możliwość regulacji w pionie jak i poziomie.

 

 

Model:

55 4.5 mm

Lufa:

Gwintowana

Rodzaj naciągu:

Sprężyna metalowa | lufa łamana

Kaliber             (mm / in):

4.5 / .177

Maks. prędk. pocz. (m/s / fps):

305 / 1000

Energia kinetyczna:

do 17J

Długość całkowita    (mm / in):

1140 / 44.88

Długość lufy         (mm / in):

 450 / 17.7

Ogromna popularność marki Hatsan sprawiła, że na rynku pojawiają się wiatrówki pochodzące z nielegalnego importu.
Wiatrówki te produkowane na inne rynki europejskie posiadają energię znacznie różniącą się od obowiązującego w Polsce limitu energii 17J oraz nie posiadają oryginalnego certyfikatu producenta dotyczącego limitu energii.

Certyfikat limitu energii jest dodawany przez producenta do każdej wiatrówki importowanej przez firmę Sharg wyłącznego importera na Polskę.
Certyfikat jest niezbędnym dokumentem stwierdzającym legalność wiatrówki oraz zgodność cech produktu z polskimi przepisami okazywanym organom państwowym w tym Policji w czasie ewentualnej kontroli.

Od 2010 roku na wniosek firmy Sharg, każdą wiatrówkę importowaną przez polskiego dystrybutora firma Hatsan oznacza w sposób trwały: nazwą firmy Sharg oraz obowiązującym w Polsce limitem energii 17J umieszczonym obok loga Hatsan.
Dołączany certyfikat jak i trwałe oznaczenia na wiatrówce mają ustrzec naszych klientów przed problemami związanymi z zakupem produktów pochodzących z nielegalnych źródeł.

Obecnie prokuratura prowadzi na terenie kraju kilkanaście spraw dotyczących nabycia wiatrówek różnych producentów
pochodzących z nielegalnych źródeł, znacznie przekraczających limit energii 17J obowiązujący w naszym kraju.

Pamiętaj !
Wiatrówki te w myśl obowiązujących przepisów w Polsce są bronią
. Posiadanie broni bez zezwolenia zagrożone jest karą więzienia.
Prawomocny wyrok skazujący uniemożliwia w przyszłości ubieganie się osobie skazanej o piastowania funkcji w administracji samorządowej oraz administracji państwowej.

Opracowanie: firma Sharg® wyłączny importer firmy Hatsan.
XYYZ

Tech specs:
Kaliber:
4.5 mm
Rodzaj sprężyny:
stalowa
Opisy:
Długi i krótki
Users reviews
Ask for this product:

If this description is not sufficient, please send us a question to this product. We will reply as soon as possible.

Your e-mail:
This field is required for placing an order.
Question:
This field is required for placing an order.
fields marked with - This field is required for placing an order. - are required
pixel